Říjen 2012

Vestigo satan – kapitola 10.

30. října 2012 v 23:35 | cimorena |  Salazarova univerzita
larkinh, samuel a em, těší mne Vaše přízeň a doufám, že Vás další kapitola nezklame :)

Amycus Carrowov vyzvedl Harryho nedlouho po Snapeově odchodu. Slyšel jeho blížící se kroky a obavy mu zaplnily žaludek jako obrovský ledový balvan. Sotva se dveře otevřely, Carrowov po něm hodil provazem černým jako šlahouny ďáblova osidla a ten se mu se stejnou samozřejmostí okamžitě omotal kolem celého těla. Ruce pevně připoutal k tělu, svázal nohy a ponechal možnost jen krátkého kroku. Provaz pulsoval magií. Kde se dotkl holé kůže, zanechával po sobě pálící zarudlý otisk. Carrowov popadl volný konec rukou chráněnou rukavicí z dračí kůže, nezdržoval se vysvětlováním, zatáhl a vyrazil. Harry krátkými kroky, co mu svázané nohy dovolovaly, spěšně cupital, aby Carrowovi stačil a pak se před ním otevřela učebna obrovská a rozlehlá. Velikostí mohla směle konkurovat famfrpálovému hřišti a i s hrstkou studentů ze

Náramek – kapitola 9.

23. října 2012 v 23:23 | cimorena |  Salazarova univerzita
Moje poděkování patří především samuel, larkinh, em a ft :) Vám, a všem, kdo jste mi klikli na anketu, věnuju následující kapitolu. Ještě jednou dík :)

Ráno se Snape do Harryho cely vřítil jako tajfun. Dveře se rozlétly, s hlasitým třísknutím narazily do stěny a za zády mu zapadly zpět na své místo. Harryho leknutí probralo spolehlivěji než nejsilnější Snapeův povzbuzovací lektvar. Prudce se posadil a vyjeveně zíral na svého učitele.

"Pottere, tohle vypijte!" Přikázal Mistr lektvarů ostře a vrazil Harrymu pod nos ampulku octového zápachu. Harry překvapeně vzhlédl a zpříma pohlédl Snapeovi do očí. Od doby kdy věděl, že je mistrem nitrozpytu to neudělal s výjimkou, kdy ho v kanceláři Dolores Umbridgeové němě žádal o pomoc pro Siriuse. "Okamžitě!" přikázal znovu a zněl naléhavě. Harry se na lektvar nepodíval, s očima stále upřenýma do Snapeových přiložil ampulku k ústům a lektvar nechal

zakončení 8. kapitoly - Amareto

17. října 2012 v 9:59 | cimorena |  Salazarova univerzita

"A…?" Severus nechápal směr Albusových myšlenek. Jak se mohli od Pottera, záležitosti číslo jedna, který Albuse trápí už tak dlouho dostat k nostalgickým vzpomínkám na matku a prvním láskám? Severus nebyl zvyklý, že by ředitelovy myšlenky odbíhaly od problémů. Brumbálův přímý pohled z očí do očí Sverusovi potvrdil, že se tak dozajista nestalo ani nyní a neblahé tušení mu sevřelo srdce.

"Pokud, Severusi, nedokážeš navázat s Harrym spolupráci s Dobbyho pomocí, použij tento prsten."

"Co…?!" Snape cítil, jak bledne. Nestávalo se mu moc často, aby ztrácel řeč, ale momentálně mu ředitelův návrh vyrazil dech natolik, že mu v plicích už moc vzduchu nezbývalo. "Ne…!" vyrazil ze sebe zoufale a ze všech sil se snažil uklidnit.

Amareto – kapitola 8.

17. října 2012 v 8:24 | cimorena |  Salazarova univerzita
Kapitola především pro anet, samuel a larkinh :)

Harry se ztuhle díval na dva muže stojící ve dveřích jeho cely. Na Averyho a muže se špičatým nosem a ostrou bradou, kterého nikdy dřív neviděl. Jeho výraz Harrymu ze všeho nejvíc připomínal supa a husté, na ramena dlouhé, šedivé vlasy rámující lysinu na temeni, ten výraz jen podtrhovaly. Do dnešního dne ho navštěvovali pouze Snape nebo Dobby a vidět zde někoho jiného nevěstilo nic dobrého. Ať se to mohlo zdát sebepodivnější, Snape pro něj za dobu, kterou zde strávil, představoval určitou jistotu, kdežto tihle dva znamenali změnu a změna v podání Averyho nemohla být dobrá. Přesto se

zakončení 7. kapitoly - Tři koleje hadů

9. října 2012 v 23:54 | cimorena |  Salazarova univerzita

"Kolik je vám let, Pottere?" ozval se jízlivě Snape. "Šestnáct? Možná byste se podle toho mohl začít chovat. Ještě vám nikdo neřekl, že magii silou svalů nepřemůžete? Ne?" vysmíval se. "Vezměte to laskavě na vědomí, ale pokud máte v otloukání se nějaké zvrácené potěšení…" Snape mávl rukou k zemi a Harry tvrdě dopadl na kamennou dlažbu "…bránit vám nebudu."

Harry zatnul zuby, připadal si směšně. "Proč bych vám měl něco usnadňovat?" zeptal se vzdorovitě. Znělo to hloupě i jemu samotnému, Snape vůbec nevypadal unaveně, ten, kdo tady s námahou funěl, byl on sám.

Křivý ironický úsměv a zdvižené obočí výmluvně poukazovaly, že tento drobný fakt Snapeovi neunikl, "Když myslíte…"

Tři koleje hadů – kapitola 7.

9. října 2012 v 23:54 | cimorena |  Salazarova univerzita
Za komentáře ještě jednou děkuju samuel, em a anet :)

Čas se vlekl, Harry chodil po své cele bezcílně sem a tam, aby si protáhl zdřevěnělé nohy. Mohl si vybrat buď to, nebo sedět na nepohodlném lůžku a zírat do zdi. Snapeovy lektvary zabíraly a on se rychle uzdravoval, ale spolu se zlepšujícím se zdravím, stále víc přemýšlel, co dál.

Brumbál o něm věděl, ale nijak se nepokusil ho odtud dostat nebo možná nemohl. Spoléhal se snad na Snapeovu pochybnou pomoc? Přemítal, jakým způsobem ho chce Voldemort využít. Nejistota ho prostupovala s nezadržitelností, s

zakončení 6. kapitoly - Dopis

2. října 2012 v 7:05 | cimorena |  Salazarova univerzita

"Utkal?" zasmál se pobaveně Boot. "Slyšel jsi ho, Michaeli?" Zeptal se a nastavil tvář, aby mu na ní dopadalo co nejvíc červeného světla, předvedl výhružnou grimasu a s mladým šlahounem ďáblova osidla parodoval pohyb hůlkou a zpomaleně vyslovil inkantaci. "Seeer-peeen-sooorrr-tiiiaaa!" Corner se zachechtal a několik dalších Havraspárců se přidalo. Boot povzbuzen úspěchem, pokračoval ve svém divadelním ztvárnění Dracova strachu z hada, kousnutí a trhavých pohybů zakončených vyvalenýma očima a vyplazeným jazykem z koutku pootevřených úst.

Dopis – kapitola 6.

2. října 2012 v 6:58 | cimorena |  Salazarova univerzita
Za komentáře děkuju em a samuel ;) kapitola, především pro Vás, je tady :)


Draco stál na nástupišti devět a tři čtvrtě a pozoroval každoročně se opakující hemžení. Svůj i bratrův kufr měli již v kupé a čas před odjezdem si krátili pozorováním loučících se rodin a vítajících se přátel, kteří se celé léto neviděli a nyní se o překot snažili sdílet své zážitky z prázdnin s ostatními kamarády. Všechno se zdálo stejné jako loni, stejné jako ve všech předchozích letech a přesto tolik jiné. Nejen proto, že letos cestuje do Bradavic s bratrem, ani proto, že Pottera letos ve vlaku nepotká, i když změny tohoto druhu samozřejmě vítal. Zkoumal rozdíl dnešního odjezdu s těmi předchozími a pozoroval Weasleyho a Grangerovou, jak marně Pottera vyhlížejí. Dnes je to jiné hlavně proto, že je to naposled. Divné,