Červen 2017

Kapitola 3.

16. června 2017 v 20:32 | cim |  Prázdniny s Potterem
Milá weras, tato kapitola je především pro tebe ;) Ale ráda bych ji věnovala rovněž všem, kteří na další kapitolu čekaly tak dlouho.

Jo a ještě něco, pokusím se tuto povídku dopsat.

Varování: nikdo to po mně neopravoval

Vlak již téměř vjížděl do stanice, když se na Severuse obrátil Weasley s překvapenou otázkou: "Harry ty se letos nebudeš převlékat?" Upřímně popletený se na sebe podíval. Tričko a džínsy, dokonale mudlovské oblečení, hábit uložený v kufru. Ale upřené troje páry očí Potterových přátel mu jasně napovídaly, že je něco špatně. Naštvaně střelil pohledem k Potterovi, ten stál a šermoval rukama směrem ke kufru.
"Vždy se přece převlékáš, Harry," řekla mu jemně Grangerová a tvářila se jako by trpěl mentální poruchou či ztrátou paměti a tudíž musí postupovat nanejvýš opatrně, aby ho nevyprovokovala k zuřivosti.
"Oh… samozřejmně, neuvědomil jsem si, že jsme skoro na místě," improvizoval Severus rychle a měl ZASE chuť Pottera přetrhnout. Sundal si kufr a otevřel ho. Potter ukázal na obří fialový ošuntělý hadr. Po rozložení Severus zjistil, že je to tričko, neforemné a vytahané. Zamračil se. Ale to už ho Potter gesty nabádal, že si ho má obléct. Znejistěl. Chce si
z něj Potter vystřelit? Udělat z něj blázna? Zesměšnit ho? Dřív než situaci stihl vyhodnotit, už mu Potter v nastalém